Çevre Peyzaj, yaratıcı içgüdüyü bilim ile birleştiren, insan yaşamına ve çevreye duyarlı, sosyo-kültürel ve yerel değerlere sahip çıkan, aynı zamanda günceli takip eden, çağdaş ve sürdürülebilir peyzaj projeleri üretmek ve bu projeleri hayata geçirmek amacıyla 1993 yılında
E. Dilşen Kara tarafından kurulmuştur.

Firmamız kuruluşundan bu yana yurt içinde ve yurt dışında, alışveriş ve yaşam merkezleri, hastaneler, oteller, devlet kurumları, kent parkları, site ve toplu konutlar, fabrika ve iş merkezleri, benzin istasyonları, özel villa bahçeleri gibi pek çok farklı tipte ve farklı ölçekte projenin çevre düzenleme, planlama, peyzaj uygulama, onarım ve kentsel tasarım projelerini başarıyla hayata geçirmiştir.

Çevre Peyzaj, projelerinde çoklu bir üretim ortamında, doğal malzemeyi teknoloji ile birleştiren zengin bir materyal birikiminden yola çıkarmaktadır. Bilinçli ve deneyim sahibi, uzman kadrosu ile amacına uygun, memnun müşteri ilkesi ile yüksek standartlarda projeler üretmektedir.

Firmamız alanındaki tecrübelerini bugüne kadar almış olduğu pek çok farklı ödülle kanıtlamış ve taçlandırmıştır.

Tasarım Felsefemiz

Çevre Peyzaj, doğadan esinlenerek, sezgisel ve analitik bir tasarım süreciyle yarattığı mekanlara ve yaratıcı fikirlere tutkuyla bağlıdır. Müşterilerimizin beklentilerini, yaşam alanlarını, sürdürülebilirliği ve işlev ihtiyacını göz önünde bulunduran ve aynı zamanda mülkün değerini sürekli olarak artıran, yaratıcı çözümlerle karşılayabilmemiz en temel misyonumuzdur. Projenin büyüklüğü ne olursa olsun, temel hedefimiz insanların yaşadığı, çalıştığı, enerji dolu ve kalıcı alanlar yaratmaktır.